Príbeh o tom, ako neprísť o prácu skôr ako si prácu v zahraničí nájdem.
„Načo máš telefón?“ počúvam niekoľko krát do týždňa. Najmä preto, že mobil mi neprirástol k ruke a na zmeškané hovory zabúdam. Dlho mi to nevadilo, veď čo dôležité by som sa mohla dozvedieť? Došlo mi to až keď som prečítala v detektívke od Petra Maya: „V odkazovači zaznel dcérin hlas. Oci… Kde si? Nikdy nie tam nie si. Musíš prísť za mnou do Štrasburgu. Neviem, čo mám robiť. Niekto ma prenasleduje a chce mi ublížiť.“
Mobil mám najmä na telefonovanie
Aj keď moje zmeškané hovory nie sú našťastie také osudové, trochu som sa nad sebou zamyslela a pozrela do mobilu. Zmeškaný hovor z predchádzajúceho týždňa. Neznáme číslo. Skúsim zavolať.
„Tu Katarína. Mám od vás zmeškaný hovor.“
„Tu Peter, personálna agentúra“ ozvalo sa z druhej strany. A po chvíli zamyslenia „aha, mal som pre vás prácu v Holandsku. Chceli ste tam ísť pracovať, že.“
Máme pre vás ponuku práce v Holandsku
„Áno, áno.“ Potešila som sa. No moja radosť netrvala dlho.
„Ale keď ste sa neozvali späť, tak sme tú ponuku na prácu v zahraničí ponúkli inému kandidátovi, čo bol na telefóne a prácu v Holandsku prijal.“
Mobil je dobrý pomocník pri hľadaní práce v zahraničí
Poďakovala som a zložila. Bola som dosť sklamaná, lebo o práci v Holandsku som snívala už dlhší čas a taká hlúposť ako je zmeškaný hovor a nevolanie späť mi moje sny prekazilo.
Máme pre vás aj prácu pre opatrovateľky v Holandsku – mohla by vás zaujať aj táto naša ponuka
Poučenie? Len jedno. Na všetky zmeškané hovory reagujem tak, že volám späť.
Najmä keď sú z neznámeho čísla a keď hľadám prácu. Lebo, hoci je väčšina z nich komerčných, môže sa medzi nimi nájsť aj taký, ktorý dokáže zmeniť život.