fbpx

Chcete byť pravidelne informovaní?

Dostávajte aktuálne ponuky priamo k Vám do obývačky.

Príbeh o tom, ako som začala hľadať novú prácu opatrovateľky v zahraničí

Život je plný zmien a zvratov. Takmer rok pracujem v sklade v Holandsku a hoci sa mi práca páči, rada by som vyskúšala aj niečo nové.

sklad tovaru

sklad tovaru

Nedávno som zašla na kávu s kamarátkou Táňou. Táňa je Slovenka a pracuje v Holandsku ako opatrovateľka. Celkom si prácu pochvaľovala, aj rodinu, v ktorej pracuje. Začala som sa pýtať a Táňa rozprávala.

Vieš,“ začala Táňa, „bola som viac ako 3 mesiace nezamestnaná a hľadala som prácu kde sa dalo. Zrazu prišla ponuka na miesto opatrovateľky v Holandsku. Hneď som sa toho chytila a cestovala som.
To bolo také jednoduché?“ nechcelo sa mi veriť.
No nie. Musela som mať zdravotnícke vzdelanie alebo opatrovateľský kurz a vedieť jazyk.“ Povedala Táňa.

Hneď sa mi v hlave rozbehol kolotoč myšlienok. Nemám vzdelanie v oblasti zdravotníctva, ale cudzí jazyk celkom dobre ovládam. Rýchlo, rýchlo ďalšie informácie.
Ak si urobím opatrovateľský kurz a do svojho životopisu zahrniem skúsenosti s opatrovaním svojich blízkych v čase ich chorôb, malo by ma to posunúť k práci opatrovateľky o čosi bližšie.

Aktuálnu ponuku práce opatrovateľky v Holandsku

nájdete aj na našich stránkach

opatrovateľka s dedkom

opatrovateľka s dedkom

Táňa išla pracovať do Holandska ako opatrovateľka prostredníctvom agentúry. Tá jej zabezpečila nielen zdravotnícky opatrovateľský kurz potrebný pre opatrovanie, ale aj jazykový kurz a potom sa už nemusela o nič starať. Dopravu má vždy zabezpečenú od dverí domu až po dvere nového domu v Holandsku. Býva a stravuje sa spolu s členmi domácnosti a už sa jej stalo, že sa v jednej rodine nepohodla, tak jej agentúra zabezpečila iné pracovné miesto.

Celkom sa mi jej rozprávanie páči. Ešte rýchly pohľad na diskusiu na Facebooku. Len tak, pre istotu. A tu mi zmrzol úsmev a vyprchalo odhodlanie aj elán. Samé sťažnosti na opatrovaných, že sú starí a chorí, že sa treba o nich starať, že mzda je nízka za takú prácu, že agentúra na nich len zarába… Ženy, čo napádali jedna druhú. Joj, až ma zamrazilo. Toto som asi nemala vidieť.

Po týždni rozmýšľania som sa nakoniec rozhodla, že nedám na reči iných a predsa len začnem so všetkými krokmi, ktoré potrebujem urobiť skôr ako budem žiadať o prácu opatrovateľky. A čo sa týka tých rečí na Facebooku? Lepšie raz skúsiť ako 5 krát počuť. A hoci práca so starými ľuďmi nie je vždy ľahká, určite má zmysel a hlavne, uľahčuje život iným.

Na záver len taká malá rada – poďme si za svojimi cieľmi a nedajme sa odradiť rečami iných!

Katarína

AK CHCETE VIAC INFORMÁCII KLIKNITE PROSIM SEM