fbpx

Chcete byť pravidelne informovaní?

Dostávajte aktuálne ponuky priamo k Vám do obývačky.

Dnes vám porozpravam  príbeh Kataríny, ktorá má s cestovaním po neznámych miestach veľa skúseností. Pozrite sa sami, pretože verím, že vám minimálne jedna skúsenosť pomôže.

Príbeh o tom, ako nezablúdiť pri hľadaní ubytovania či práca v zahraničí

Veľmi rada cestujem a navštevujem neznáme miesta. A často sa mi stáva, že zablúdim. Niekedy, keď sa nikam neponáhľam, to beriem ako prechádzku, lebo nájdem to, čo som nehľadala a objavím miesta, ktoré som nečakala.
No keď mám niekam doraziť v presne stanovený čas a začnem blúdiť, stresujem. A keďže sa mi podarilo zablúdiť aj v rodnom meste, tak si všetky trasy starostlivo plánujem. Aj preto sa pri ceste do PRÁCE V ČESKU ,HOLANDSKU ALEBO INÝCH KRAJÍN  poistím, a cestu do ubytovne a na pracovisko starostlivo preskúmam skôr, ako sa po tejto ceste pustím.

Keďže už viem, ako budem do ZAHRANIČIA za prácou cestovať, teraz hľadám, ako sa dostanem z autobusovej stanice na miesto ubytovania. Istotou je zobrať si na miesto ubytovania taxi. Aspoň na prvý raz.

Druhá voľba je využiť mestskú hromadnú dopravu. Zvyčajne to trvá dlhšie, ale v porovnaní s taxi službou často aj lacnejšie. Nuž a kde nájdem všetky info? Jasné, google.

Google maps je pomocník v každej chvíli. Okrem toho, že viem, že autom sa dostanem zo stanice do miesta ubytovania za cca 10 minút, verejnou dopravou to trvá necelú pol hodinu.

Cez google maps nájdem cestu nielen do práce v Holandsku aj do kina či obchodu

google mapy

google mapy

K tomu všetkému si ešte pozriem a vytlačím aj podrobnosti cesty a mapu (nikdy neviem, či budem mať v mobile ešte voľné dáta), aby som sa nezamotala pri hľadaní zastávok aj miesta ubytovania.

Ak v google maps pridám aj street view, aspoň približne viem, ako to v mieste určenia vyzerá

ULICA V HOLANDSKU

ULICA V HOLANDSKU

Keď som v úplných koncoch, ešte sa môžem opýtať. A aj keby som nevedela ani slovo holandsky (čo teda fakt neviem), tak ukážem v mape miesto, kam sa chcem dostať. Vždy sa nájde niekto, kto poradí.

Rovnako cez google maps nájdem aj cestu z ubytovania na pracovisko. Aj keď toto už nemusí byť až také namáhavé, pretože nájsť niekoho, ku komu sa cestou do práce z ubytovne pridám je oveľa jednoduchšie, ako nájsť cestu vlastnými silami 😊

V Holandsku ponúkame aj prácu pre opatrovateľky

Z každého mesta, ktoré navštívim, si kupujem mapy. Ja viem, je to trochu staromódne, ale oveľa radšej pozerám pri hľadaní cesty do mapy, ako do navigátora. Hoci, ani dobrá navigácia v mobile nie je nikdy na zahodenie.

A čo na záver? Našla som citát od slávneho J.R.R. Tolkiena, autora Pána prsteňov, ktorý povedal: „Nie každý, kto blúdi, je stratený.“

A odo mňa, nech vždy nájdeme tú správnu cestu do cieľa našej cesty!

Katarína

 

Zaujímala by vás práca v Česku,Holandsku,Rakúsku ? Kliknite na „Pozrieť sa“ nižšie

Pozrieť sa