fbpx

Chcete byť pravidelne informovaní?

Dostávajte aktuálne ponuky priamo k Vám do obývačky.

Príbeh o tom, ako sa aj malé klamstvá môžu pri hľadaní práce doma či práce v zahraničí vypomstiť

Ďalší mesiac bez práce. Kvôli mojej pohodlnosti ,že som nezavolala späť na neprijatý hovor z agentúry som prišla o praca v zahraničí Najvyšší čas niečo zmeniť.
Do rúk sa mi dostal inzerát „Súrne hľadáme pomocnú silu do prevádzky vyrábajúcej cukrárenské výrobky.“

Hoci som nikdy poriadne nepiekla, zúfalstvo ma naviedlo k tomu, že som si „vylepšila“ životopis trojročnou praxou v cukrárenskej výrobe. A na moje prekvapenie ma prijali.

„Dnes pečieme veterníky“ zakričal šéf. Keď sa všetci rozišli do práce, otočil sa ku mne a povedal: „Poď, budeš robiť odpaľované cesto.“

Vylepšený životopis sa môže vypomstiť

donut

donut

V tej chvíli mi začali nohy vrastať do zeme a v hlave som mala úplné prázdno. „Upaľované cesto? Čo to je? To mám cesto páliť? Ako bosorku? Pomóóóóc!“ bežalo mi hlavou.

„Suroviny máš na stole, môžeš začať.“ Povedal šéf a odkráčal. Ostala som tam stáť a po troch minútach úplnej bezradnosti som sa pozrela na stôl so surovinami. Bola tam múka, vajcia, maslo, soľ a voda. „Čo s tým? Čo s tým?“ bežalo mi hlavou ako preskakujúca platňa. „Zmiešam to.“ Povedala som si a na malinkatú chvíľu sa mi uľavilo. A tak som miešala – všetko dokola, až kým… kým sa mi nepodarilo urobiť skvelé lepidlo. To už sa dohrnul aj šéf a hľadel na moje „cesto“.

Vyskúšajte si prácu v zahraničí

„A s tým chceš urobiť čo?“ opýtal sa.
„Upáliť to?“ odvetila som v miernych rozpakoch.
„Tak tu si skončila.“ Mrazivo oznámil šéf a dodal: „Buď rada, že Ti nedám zaplatiť suroviny.“

Ešte nikdy som sa necítila tak hlúpo a ponížene ako v tejto chvíli. Bola to hanba na najbližších tisíc rokov. K tomu som stále bola bez práce a bez peňazí. Len naviac s hanbou a poučením, že úprava životopisu nie je najlepšia cesta k tomu, ako získať prácu v zahraničí  alebo doma . Čo na záver?

  1. Ani drobné klamstvá v životopise sa nevyplácajú. Najmä „úpravy“ vo vzdelaní, praxi alebo v jazykových znalostiach
  2. Aj bez adekvátneho vzdelania si viem nájsť prácu – napr. ako upratovačka, chyžná, pracovníčka skladu, vodič , kuriér, skladník, operátor výroby, … ,len musím trošku chcieť sa niečo nové naučiť a vydržať pri tom zopár mesiacov.
  3. Ak chcem trošku lepšie ohodnotenú prácu, tak si viem dorobiť nejaký kurz napr. : Kurz pre opatrovateľky, Kurz na Vysokozdvižný vozík, Kurz pre kuchárov …….. Netrvá to dlho a viem si prilepšiť aj o niekoľko 100 eur k výplate. Všetko sa ráta.

Jednoduchá práca je aj napr. : Operátor výroby v Česku

 

práca na sústruhu

práca na sústruhu

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, operátor výroby je celkom zaujímavá práca, pri ktorej je možné získať mnoho nových skúseností

 

AK CHCETE VIAC INFORMÁCII KLIKNITE PROSIM SEM