fbpx

Chcete byť pravidelne informovaní?

Dostávajte aktuálne ponuky priamo k Vám do obývačky.

Po dlhšej dobe sme tu opäť, aby sme si pripomenuli základné body, ktoré je potrebné splniť ak chcete pracovať ako opatrovateľ v zahraničí.

Dnes sa zameriame na opatrovanie v Anglicku.

Naša pracovná agentúra  ponúka dva spôsoby práce ako opatrovateľ / ka v Anglicku:

  • opatrovanie v domovoch – práca na anglickú pracovnú zmluvu na neurčito
  • opatrovanie v domácnostiach ( live in ) – práca na Slovenskú živnosť, turnusová práca.

Niektoré činnosti na získanie práce v Anglicku sú rovnaké pre oba typy práce a v niečom sa líšia.

Prvou a základnou podmienkou pre oba spôsoby práce,  je dobrá komunikatívna úroveň ovládania anglického jazyka. Na hodnotiacej stupnici je to úroveň B1 až B2. Ak túto základnú podmienku nespĺňate, ako opatrovateľ / ka v Anglicku neuspejete.

Čo sa týka skúseností s opatrovaním, je potrebné mať buď opatrovateľský kurz alebo aspoň niekoľko mesiacov praxe v opatrovaní.

Ak ste prešli týmito prvými úskaliami J, tak po zaslaní základných dokumentov ako je CV a náš Profilový dotazník, sa pripravíte na pohovor s našimi anglickými partnermi. Ten absolvujú vybratí kandidáti cez SKYPE. Termíny pohovorov Vám zasielam v predstihu aby ste sa vedeli na ne pripraviť.

Tu sa chcem zastaviť a požiadať všetkých uchádzačov o prácu aby si dali záležať na svojich CV.  Životopis je Vaša prvá prezentácia sa zamestnávateľovi.
Preto  si prosím dajte záležať a pripravte si svoje CV ozaj dôkladne. Na internete nájdete veľké množstvo vzorov , dokonca takých, do ktorých je možno hneď písať.  A nezabudnite prosím na fotografiu – žiadne „selfe“ v rôznych pózach, ale príjemná profilová fotografia

, aby bolo vidieť Vašu tvár. Nie v šiltovkách, nie v tmavých okuliaroch. Všetko sa počíta a prvý dojem je najdôležitejší. J

Po absolvovaní pohovorov nasleduje „dokladovanie dokumentov“ ako sú identifikačné doklady, referencie, výpis  z RT.

Ďalšie kroky sú už odlišné.

Dnes si rozpíšeme postup pre prácu v opatrovateľských domovoch:

Každý úspešný opatrovateľ / ka dostane pred cestou do zamestnania, link od svojho budúceho zamestnávateľa, v ktorom si nájdete svoju pracovnú zmluvu a ďalšie dokumenty, ktoré bude potrebné vyplniť priamo cez tento link.

Keďže teraz máme „Corona dobu“, miesto Vášho budúceho pracoviska – tzn. meno opatrovateľského domova Vám bude ponúknuté 2 týždne pred odletom. Podľa momentálnej situácie  v danej oblasti.

Následne si dohodnete so zamestnávateľom termín odletu aby ho mohol pre Vás zabookovať.
Letenky a transfer do miesta výkonu práce zabezpečuje  a hradí zamestnávateľ.

Pred odletom dostanete tiež kontakt na človeka, ktorý Vás bude na anglickej strane čakať alebo navigovať až na miesto Vášho ubytovania.
Každý opatrovateľ/ka má vlastnú izbu. Ubytovanie je v blízkosti Vášho pracoviska. Izby sú zariadené jednoducho ale vkusne.

Každý opatrovateľ / ka si musí byť vedomý / vedomá, že po príchode do Anglicka pôjde najskôr do karantény, kde strávi 14 dní. Nevyhne sa tomu nikto, aj keď je zo „zelenej krajiny“.  Počas týchto 14 dní je o Vás úplne postarané – stravu Vám vozia, alebo je už pripravená v chladničkách.

V týchto 14 dňoch absolvujete tiež tzv. E – learning. Je to tréning, ktorý má zamestnávateľ v PC a týka sa rôznych oblastí z opatrovania. Tento tréning je platený.

V 10 dni karantény Vám urobia testy a ak je všetko v poriadku, po 14 dňoch nastupujete do zamestnania.

Tak to je na dnes všetko.

V ďalšom Blogu si popíšeme základné body pre prácu v Anglicku na živnosť.

POZRITE SI NOVÉ PRACOVNÉ PONUKY