fbpx

Chcete byť pravidelne informovaní?

Dostávajte aktuálne ponuky priamo k Vám do obývačky.

Príbeh o tom, prečo sa odhodlať ísť prace v zahraničí.

Tento rok bol teda fakt strašný. Okrem korony, ktorá ma zatvorila doma, ma vyhodili z práce v čechách a nakoniec sa so mnou rozišiel aj môj priateľ. Moje dni sa zmenili. Už som nevstávala ráno, ale neskoro dopoludnia,  pozerala som filmy a reality show a celý deň som jedlo hojne zapíjala vínom. Nikam som nechodila. Najprv sa kvôli korone nedalo. Neskôr už ani nebolo s kým a prečo. Už sa mi nechcelo ani nadávať na nespravodlivosť sveta, politikov a prehraté športové zápasy. Žila som v bubline, kde sa celý svet spojil proti mne. Nakoniec som pozrela na účet a zistila som, že sa raketovo rútim k zostatku rovnému 0 €. A keď som sa pozrela do zrkadla, uvidela som starú, tučnú ženu s vačkami pod očami a mierne priopilým pohľadom. Dosť ma to vystrašilo a po 8 mesiacoch môjho seba zničujúceho života som sa rozhodla s tým niečo urobiť.

Život bez práce ma pomaly zabíjal

fish and chips

fish and chips

Prvú vec, ktorú som urobila bolo, že som prestala nakupovať potraviny do zásoby … a tak trochu som presedlala na zeleninu. Nie veľmi, lebo klesajúce množstvo peňazí na účte mi to nedovoľovalo.

Druhá vec bola, že som sa rozhodla aktívne si hľadať prácu v zahraničí. Mojou vysnenou lokalitou bola práca v Holandsku, preto som ponuky na prácu hľadala nielen sama, ale aj cez sprostredkovateľské či personálne agentúry a agentúra pre opatrovateľky. A prečo práca v zahraničí? Lebo:

  • Nikto ma tam nepozná a ja nepoznám nikoho. Svoj doterajší život môžem nechať aj so všetkými negatívnymi skúsenosťami na Slovensku.
  • Je to pre mňa tak trochu útek od všetkého – bývalej práce, bývalého priateľa … všetkého.
  • Pracovať v zahraničí je výzva. Okrem toho, že sa zlepším v cudzom jazyku, možno pochytím aspoň základy nejakého ďalšieho jazyka. Nájdem novú prácu a s ňou spojené nové pracovné výzvy.
  • Spoznám nielen nových ľudí, ale aj nové mestá, kultúru, spôsob života. Zarobím si a možno sa mi podarí nájsť si aj novú životnú lásku.
  • Som optimistka a aj keď už teraz viem, že práca a život v zahraničí prináša mnohé neočakávané zážitky (nemusia byť všetky len príjemné), určite ma to posunie vpred.
  • Keď sa raz vrátim domov, na Slovensko, môžem si do životopisu napísať aj prácu v zahraničí, čo pri hľadaní novej práce bude pre mňa určitý benefit.

A tretia vec, ktorú som urobila bolo, že som začala cvičiť. Nemala som dosť peňazí na fitness centrum, tak som začala behať a na sídlisku som našla aspoň nejaké športové náradie. Cez deň tam aj tak nik nebol, tak som mohla posilňovať. Aj keď sa mi nie vždy darilo 😊

Nová práca v zahraničí je dobrá výzva

smerove tabule

smerove tabule

Dnes sa už teším. Podarilo sa mi schudnúť, takmer úplne som prestala piť víno (niet sa prečo ľutovať) a mám novú vysnenú prácu  Holandsku. Onedlho nastupujem a veľmi sa teším.

Na záver? Povzbudenie pre všetkých, ktorí váhajú – nebojme sa urobiť zmenu!
Všetci sme dosť silní na to, aby sme dokázali urobiť krok vpred, krok ku zmene.

Zaujímala by vás práca v Česku,Holandsku,Rakúsku ? Kliknite na „Pozrieť sa“ nižšie

Pozrieť sa na ponuku práce do Českej republiky

tel.: +421 910 833 133
e-mail: biros@epsk.sk