fbpx

Chcete byť pravidelne informovaní?

Dostávajte aktuálne ponuky priamo k Vám do obývačky.

Príbeh o tom, ako sa dopraviť nielen za prácou do zahraničia

´Konečne sa mi to podarilo! Jupí, mám prácu Holandsku. Budem pracovať v sklade a do práce nastupujem už v pondelok. Veľmi, veľmi sa teším.´ bola moja prvá reakcia, keď som sa dozvedela, že konečne mám po niekoľkých mesiacoch prácu a hneď aj v zahraničí. A potom som začala plánovať. Najprv cestu.

Pozrite ponuku práca v zahraničí 

Priznávam, že som trochu zmätkárka, preto keď som vedela, že v pondelok nastupujem, rozhodla som sa cestovať v sobotu. Okrem toho, že sa potrebujem ubytovať, chcem si pozrieť aj to, kde budem pracovať. Moja pamätná cesta bola do Oradei. Najprv som cestovala vlakom do Budapešti, čo bolo celkom v pohode. Ale, vlak mal meškanie, a tak som prvý prípoj na trase Budapešť – Oradea zmeškala. Na obed, kedy mal ísť druhý spoj, som nastúpila do zlého vlaku a viezla som sa úplne opačným smerom. Našťastie sa mi podarilo vystúpiť na prvej zastávke za Budapešťou. A asi o hodinu som bola späť na železničnej stanici v Budapešti. Do Oradei šiel ešte jeden, posledný vlak, do ktorého sa mi podarilo takmer zázrakom nastúpiť. Miesto obeda som do Oradei docestovala až niekedy po 22,00.

Cesta vlakom býva niekedy aj zábavná

vlak na stanici

vlak na stanici

Po takej skúsenosti chodím radšej všade skôr ako na poslednú chvíľu. Preto ak cestovať do Holandska za prácou, tak v sobotu! Otázka je, čím a ako pocestujem? Najradšej by som letela, ale teraz na lietadlo nemám ☹, takže ostáva vlak alebo bus. Ale kedy a ako? Hoci moja prvá voľba bola opýtať sa na cestu v personálnej agentúre, tak trochu sa hanbím. Mám dosť rokov na to, aby som sa vedela postarať sama o seba. Tak to aspoň skúsim.

Okrem Holandska ponúkame aj  zaujímavú prácu v Česku: vodič VZV 

Druhá voľba je internet. A tam, najčastejšie používaná stránka vlak bus mhd/spojenie/

Zadala som odkiaľ – Prešov. Kam Alphen aan den Rijn; Holandsko. Kedy – sobota. Čas 6:00. Kliknem na lupu (hľadať) a čakám.

Spojenie na vybranej domácej či zahraničnej trase nájdem na internete

Len čo vybehlo spojenie Prešov – Alphen aan den Rijn, hneď som sa pochválila, že som si sobotu vybrala dobre, lebo cesta je ozaj dlhá. Ešte vytlačím celý rozpis vlakov a autobusov a aj detaily spojenia, aby som vedela, kde vlastne som a na ktorej zastávke vystúpiť. Teraz už ostáva len kúpiť lístky a šťastne sa dostať do Holandska.

A ešte poznámka na koniec. Ak by som sa nehanbila, mohla som byť na mieste určenia oveľa skôr a bez zbytočných stresov. Personálna agentúra, ktorá mi sprostredkovala prácu v Holandsku , ponúka aj sprostredkovanie prepravy osôb cez overené prepravné spoločnosti. Ako som sa neskôr dozvedela od mojich spolupracovníkov, vďaka prepravcovi by som bola na mieste určenia oveľa skôr a bez zbytočných stresov. Výhodou je, že Vás prepravca vyzdvihne spred domu a dopraví priamo na ubytovňu.
No ale kto chce kam, pomôžme mu tam – v preklade, ak sa bojíš otvoriť ústa a opýtať sa, tak za to zaplatíš stratou času a nervov. 😊

Šťastnú cestu všetkým želá

Katarína

AK CHCETE VIAC INFORMÁCII KLIKNITE PROSIM SEM